Zkratka WPC znamená Wood Plastic Composite a je všeobecným názvem pro venkovní bezúdržbové kompozitní terasy, které není nutné ošetřovat olejem nebo jiným způsobem proti klimatickým vlivům. Jsme výhradním dodavatelem značky Timbermax, jejíž produkty se vzhledem exotických dřev či dubu zvládají i náročné klimatické podmínky. Jedná se o mechanicky a chemicky odolnou dřevoplastovou směs s jádrem a povrchovou vrstvou, nízkou absorpcí vody, odolností proti plísním i dřevokazným houbám.

Výhody Timbermaxu oproti běžným WPC materiálům:

  • větší odolnost proti poškrábání, případné poškození lze jednoduše opravit
  • větší odolnost vůči větru
  • nižší absorbce tekutin (záruka 25 let)
  • lepší odolnost vůči působení UV záření – barevná stálost (záruka 25 let)

 

Typy vzhledu:

Varinta Exotic se speciální ochranou povrchovou vrstvu Protect Shell, díky čemuž je má delší životnost než dřevo či  jiný dřevoplast nedosahují. Jedná se o dvouvrstvý kompozit s přirozeným vzhledem různých typů exotických dřev.

Typ Exlusive má vzhled klasickcých či starých rustikálních dubových palubek a je ještě odolnější než WPC terasy Exotic.

 

PŘIDAT FOTKU VZORNÍKŮ?

 

KOMBINOVAT MŮŽETE TYTO PARAMETRY

Typ profilu: dutý nebo plný

Dutý profil

Podstatnou výhodou dutého profilu je materiálová nenáročnost a nižší přepravní a recyklační náklady. Pro jednoduchou manipulaci a nižší hmotnost je vhodný pro terasy v patře a na střechy.

Plný profil

Masivní terasový profil je pevný, má vyšší hmotnost, díky které se nemusí kotvit k podkladu. Masivní profil je možné pokládat různými směry, bez problémů může být vyřezán do oblých tvarů kolem bazénů.

Povrch: hladký, drážkovaný

Rozměry: dle jednotlivých typů

Barevnost: šedá tmavě a světle, tmavá hnědá, bankirai

 

WPC vs. dřevo

Cena materiálu WPC je oproti běžnému dřevu vyšší a má také při dotyku zjevnou o několik stupňů vyší teplnou vodivost než dřevo. Rychle ovšem chladne a odečtete-li náklady a starosti s pravidelným čištěním, ošetřováním a olejováním dřevěných teras, určitě se z dlouhodobého hlediska investice do WPC materiálu vyplatí.

Ukázky námi dodávaných WPC teras

Všechna práva vyhrazena © 2022 #in floor podlahy s.r.o.
Scribbled by Design Green Cat

Instagram Infloor
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram