ID) && get_post_type($post->ID) === 'dp_custom_modules') { echo ""; } } } ?>
Luxusní svíčky pro útulný domov

Luxusní svíčky pro útulný domov

Klid, harmonie, příjemné aroma, design a luxus. To vše v sobě snoubí populární luxusní americké značky svíček Yankee Candle a WoodWick, které jsme zařadili do své nabídky. Vytvořte si doma jedinečnou atmosféru s vůněmi, jež vás neomrzí.

Yankee Candle má prapočátky v roce 1969, kdy se její zakladatel Mike Kittredge jako kluk rozhodl jako dárek k narozeninám pro svou maminku vyrobit svíčku. V současnosti má jeho společnost tisíce prodejen a jedná se o nejoblíbenější značku svíček na trhu. Své zákazníky si získává pro krásné dlouhotrvající vůně, které vždy musí vonět tak reálně jako daná květina, ovoce, místo či koření, kterými byla inspirována. Aroma vzniká mísením z přírodních extraktů a esenciálních olejů. Yankee Candle navíc voní do té doby, dokud svíčka nedohoří. Těšit se můžete z květinových vůní pivoňky, levandule, růže, lípy či jasmínu, svěžích vůní máty, citrusů a mixů poeticky nazvaných jako Život na pobřeží, Mlžné hory či Podzimní noc. V nabídce nechybí ovocné svíčky s vůní třešně, manga, mandarinek, kokosu nebo vůně dřeva, koření a svíčky s vůněmi typickými pro sváteční příležitosti jako jsou Vánoce.

Yankee Cadle prostor provoní až na dvacet hodin. Ideálně by měly hořet maximálně čtyři hodiny. Vůně se nejlépe uvolňuje, když se rozehřeje celý povrchy svíčky. Někteří fajšmekři tak svíčky balí například do alobalu, nebo si pořizují speciální stínítka. Knot je pak dobré vždy udržovat v délce 3–5 mm.

Svíčka s praskajícím dřevem

Máte-li rádi zvuk hořícího dřeva, zapalte si ručně vyráběnou svíčku WoodWick a po chvilce uslyšíte příjemné jemné praskání. Svíčky této značky totiž mají speciální dřevěný knot. Tyto luxusní svíčky v nádobách ve tvaru elipsy nebo lodičky s typickým dřevěným víkem a s koncentrovanými vonnými esencemi dlouhodobě provoní každou místnost. Stejně jako svíčky Yankee Candle i WoodWick jsou vyrobeny kombinací kvalitního parafínu a sojového vosku, díky kterému svíčky hoří nadprůměrně dlouho. Můžete vybírat z ovocných vůní sladkého i kyselého ovoce, vůní bylin, romantických květinových, dřevitých, orientálních, vůní koření jako vanilka, skořice či čisté vůně moře, jedle či vlny s divokými květy. Vůně parfumáři míchají s nejkvalitnějších přírodních olejů či identických přírodních látek.

Svíčky WoodWick zapalujte vždy na jedné straně podlouhlého knotu, rozhoří se sama. Nechávejte ji hořet alespoň třicet minut – do doby, než se vosk rozpustí po celém povrchu.Ve svíčce se tak neudělají jamky, čímž se prodlouží její životnost. A nelekejte se, někdy se může jevit, že plamen vyhasíná, ale to je v pořádku, zase se rozhoří. Doporučená maximální denní doba používání svíčky je 3–4 hodiny. Zkracujte jen knot, který je kratší než 6 mm a vždy, až je svíčka vychladlá. Knot je třeba zkrátit, pokud je plamen vyšší než 3 cm a svíčka hodně kouří. A pozor, svíčky nedávejte do průvanu a pakliže na dně zbývá už jen 6 mm vosku, svíčku raději nezapalujte. Vyhnete se tak možnému poškození nádoby a povrchu pod ní.

Přejeme krásné večery ve vašich útulných prostorách s krásnými dřevěnými podlahami.

Jak pečovat o dřevěné podlahy Infloor a předcházet jejich poškození

Jak pečovat o dřevěné podlahy Infloor a předcházet jejich poškození

Dřevo neustále pracuje, dýchá, vydává a přijímá vlhkost s cílem dosáhnout určitého konstantního bodu, rovnováhy vzhledem ke svému okolí. Ve vnitřních prostorách se to týká nejen podlah, ale také veškerého dřevěného nábytku, obložení, hudebních nástrojů, rámů obrazů i samotných olejových maleb. V reakci na své prostředí dřevo může měnit svou barevnost, rozměry, „korýtkovat“ i praskat.

Každá naše podlaha bývá zpravidla, pokud si zákazník nepřeje jinak, ošetřena kvalitním povrchovým olejem. Získává tak dobrou ochranu před vnějšími vlivy. Pokud je však podlaha trvale vystavena špatným podmínkám a ošetřována nevhodnými prostředky, může i tak dojít k jejímu poškození. Za změny povrchu způsobené špatným zacházením s podlahou její výrobce neručí. Jak poničení předcházet?

Nově položená podlaha

Dřevěná podlaha olejovaná z výroby potřebuje ještě čtyři týdny po položení zvláštní péči, aby vyzrála a vytvořila si tak plnou odolnost. Vedle toho, že se čtyři týdny nemá na novou podlahu nic pokládat, neměla by ani po stejnou dobu přijít do styku s vodou. Uklízejte ji tak pouze na sucho – zametejte či vysávejte. Po dvou týdnech ji sice lze lehce přetřít důkladně vyždímaným mopem, ale spíše to nedoporučujeme. To samé platí pro podlahu olejovanou po pokládce. Pro tu ještě navíc platí, že byste na ni po dobu 24 hodin po natření neměli stoupat, pak jen v ponožkách nebo naboso.

Pokud stavíte, snažte se, aby nová podlaha nepřišla do styku s prachem ze stavby. Má silně alkalické PH, které reaguje s nedozrálým povrchem. Dále ji může poškrábat, drobná zrnka se dostat do pórů podlahy, zmatnit její lesk. Zakrytí podlahy u podlahy z výroby lze provést maximálně na tři týdny a s prodyšným krytím. U doma olejované podlahy nejdříve deset dnů po natření finální vrstvy oleje a vždy maximálně na tři hodiny denně.

Všeobecná doporučení

V prostorách s dřevěnou podlahou doporučujeme regulovat vlhkost a teplotu vzduchu. Obzvlášť, pokud se jedná o hodně suchá, nebo naopak vlhká místa. Optimální vlhkost doporučujeme udržovat v rozmezí 45–60 % a teplotu okolo 21 °C. S teplotními výkyvy v obývaných místnostech 17–24 °C se počítá. Dlouhodobý sušší či vlhčí vzduch však může způsobit deformaci podlahy.

Tvrdé voskové oleje, které k ošetření našich podlah používáme, poskytují dřevu dostatečnou ochranu proto, abyste mohli běžně vytírat. Hadr nebo mop ale předem vždy dobře vyždímejte a používejte jen čistou vodu bez jakýchkoli rozpouštědel. Jednou až dvakrát měsíčně do vody přidejte univerzální mýdlový čistič. I jedno použití nevhodného přípravku může povrch trvale poškodit. Před každým vytíráním zameťte či vysajte.

Dále na dřevěnou podlahu nepokládejte nic horkého. Její maximální povrchová teplota by neměla překročit 27 °C. V okolí zdroje sálajícího tepla ji doporučujeme chránit sklem, dlažbou či plechem. Před vchod do místnosti s dřevěnou pokládkou je také dobré umístit rohožku. Nohy stolu, židlí či květináče podložte filcovými podložkami. Květináče nikdy nestavte přímo na zem, drží se pod nimi vlhko, které jen tak nezmizí. Pozor také na koberce – některé mají ze spodu vrstvu proti klouzání, která se může časem samovolně k podlaze přilepit. Pokud chcete část podlahy něčím zakrýt, počítejte s tím, že dané místo bude mít časem jiný odstín než nezakrytý povrch. Rozhodně ji však nezakrývejte v tzv. době dozrávání – minimálně deset dnů od jejího finálního naolejování.

Přejeme hodně spokojenosti s Vaší dřevěnou podlahou!

Produkty

K péči o podlahu doporučujeme výrobky švýcarské rodinné společnosti Bona. O kvalitu podlah a jejich životnost se stará již od roku 1919. Nabízí špičkové produkty sloužící pro instalaci, renovaci a údržbu dřevěných podlah jak pro profesionály, tak i majitele podlah. Veškeré produkty na údržbu podlah naleznete zde.

Podlahy z mechu a kapradí

Podlahy z mechu a kapradí


Odjet do Tyrolska, tam posekat louku, trávu nechat uschnout na slunci, pak ji shrabat a vyrobit z ní tapetu do ložnice, plovoucí podlahu nebo obroučky na brýle. Nezní to úplně realisticky, ale právě tak zpracovává malá rakouská společnost Organoid své povrchové materiály. Za svůj unikátní technoligický postup a udržitelný přístup už vyhrála řadu mezinárodních ocenění. A nyní je dostupná i v České republice.

 

 

Zažít přírodu

Největší slovo v oblasti designu má v této firmě sama příroda. Mech, levandule, seno, slupky ze slunečnicových semen, chrpa, káva, citronová tráva, mák, chmel, rozmarýn, skeletony listů fíkovníku, špalda, okvětní lístky růže či vanilka představují jen výběr z přírodních materiálů, které Organoid při výrobě používá. Proč jen přírodní materiály? Vizí Organoidu je v dnešní uspěchané době plné rychle se rozvíjejících technologií prostřednictvím svých naturálních materiálů pomoci obnovit vazbu mezi přírodou a člověkem.

Vidět, cítit a zažít přírodu je to, co chce Organoid zákazníkům předávat. Svým produktům tak nechává jejich autentickou vůni i barvy a při výrobě používá jen ekologická pojiva.

S nimi vybraný materiál smísí a vylisuje do 0.1–3 mm silných plátů. V případě, že klient chce dosáhnout vyšší odolnosti materiálu, lze jej ošetřit oleji a laky. Cílem ovšem  je, aby výroba neprodukovala žádné emise, produkty byly ekologicky přívětivé a zdravotně nezávadné.

Udržitelnost a ochrana klimatu

V současnosti tak Organoid nabízí 22 typů povrchů na sedmi různých nosičích. Na přání zákazníka pak zpracuje téměř jakýkoli přírodní materiál, preferuje ovšem organické a lokální zdroje. Sama pak pracuje i se surovinami, které jsou vedlejším produktem jiných odvětví průmyslu a neměly další využití. Ze zpracovaných surovin pak sama vyrábí například plovoucí podlahy, lišty, lepicí panely, tapety, materiály sloužící k odhlučnění místností, průsvitné pláty na stínítka či materiály pro designéry nejrůznějších produktů a obalů.

 

 

Zásadním tématem společnosti je udržitelnost a ochrana klimatu. Z toho důvodu měří svou produkci emisí a neustále se ji snaží snižovat a upravovat svůj výrobní proces. Nevyhnutelné emise pak kompezuje investicemi do mezinárodně uznávaných projektů na ochranu klimatu. K výrobě používá jen 100% ekologické zdroje energií. Pokud to jde, používá veřejnou dopravu a vyhýbá se zasíláním objednávek malého objemu. Svým zákazníkům i zaměstnancům se ovšem vždy snaží vyjít maximálně vstříc.

Nezničitelné fasády a podlahy od Timbermaxu

Nezničitelné fasády a podlahy od Timbermaxu

Stali jsme se výhradním prodejcem dřevoplastových fasád a teras od společnosti Timbermax a máme z toho velkou radost.

Kompozitní terasová prkna představují řešení pro situace, kdy byste nejraději své stěny obložili dřevem, ale nemáte dost času ani prostředků na to, abyste udržovali dřevěnou fasádu v dobrém stavu navzdory působení povětrnostních podmínek.

Dřevěné trasy

Dřevěné terasy jsou oblíbené nejen pro svůj vzhled, ale i pro tepelnou vodivost. Když je chladněji, dřevo hřeje a v létě se nerozpálí. Problém je však s jeho náchylností k poškození. Tuzemský smrk či borovice mají životnost tak deset let s tím, že je potřeba je dvakrát do roka přetřít speciálním olejem. Modřínová terasa může vydržet až 25 let. Vysokou odolnost mají pak tvrdé exotické dřeviny. Pro stálost barvy se ovšem neobejdete bez povrchové úpravy materiálu. Zároveň u některých bývá problematický kontakt s kovem.

Výhody kompozitu

Dřevoplastové terasy z kompozitu od Timbermaxu jsou opravdu bezúdržbové a svým vzhledem velmi dobře imitují exotické dřeviny či dubové palubky. Vyrábí se kombinací dřeva a PVC. Dřevo dodává podlaze její typický vzhled a PVC zase zvyšuje její odolnost. Tento materiál nepodléhá plísním ani houbám, není tak citlivý na tepelné změny jako dřevo a je odolný proti mechanickému poškození. Když chcete, ve většině případů se zbavíte skvrn od jídla či vylitého vína jednoduše tím, že počkáte na déšť, který nečistotu spláchne. Kompozitové fasády od Timbermaxu do sebe prostě nic nenasáknou.

Proč Timbermax

Značka Timbermax představuje velice kvalitní náhražky dřeva – vzhledem i funkčností. Její materiály se používají pro terasy, fasády, ploty a nejrůznější bytové doplňky. Na terasy se pokládají dvouvrstvé kompozitní terasová prkna, která jsou složená z jádra a povrchové vrstvy.

Typ Exotic má speciální povrchovou vrstvu Protect Shell, která deskám dodává takové vlastnosti, jakých dřevo či klasický dřevoplast vyráběný jednoduchou extruzí nedosahují. Použitá technologie nanášení a míchání barev zaručuje, že nenajdete dvě prkna se stejným vzorem a případné škrábance jednoduše zahladíte. Další výhodou jsou velmi úzké spáry. Typ Exlusive, s ještě větší odolností a se vzhledem skutečných rustikálních dubových palubek bez použití dřeva, pak představuje variantu pro ty nejnáročnější zákazníky.

Parketová podlaha – investice na celý život

Parketová podlaha – investice na celý život

Parkety jako symbol elegance a útulnosti

Dřevěné podlahy nejen dobře vypadají, mají také skvělé izolační i akustické vlastnosti a dlouhou životnost. To platí nejen pro podlahy z masivu, ale i pro parkety. První parkety se objevily v 16. století ve Francii. Od dob, kdy parketové vzory pokrývaly podlahy pouze soukromých honosných paláců, se zdokonalila nejen jejich výroba, ale i pokládka a renovace. Díky možnosti jejich opakovaného broušení, vyplňování, olejování, lakování a výměny jednotlivých dílů jsou téměř nesmrtelné. A stále platí, že představují symboly elegance a hřejivé útulnosti.

Vzhled parket

Parketa je hoblovaný obdélníkový přířez z jednoho kusu dřeva. Po celém svém obvodu má jednoduchý zámek, díky kterému jednotlivé kusy drží pohromadě. Parkety mívají různé tloušťky, proto je dobré je vybrat ještě před tím, než máte v prostorách zhotovený podlahový podklad. Vyhnete se tak řešení řady komplikací. Evropské typy pokládek bývají zpravidla vyšší než ty z exotického dřeva. A platí, že čím tenčí dřevo je, tím nižší má životnost. Snižuje se tak totiž možný počet renovací.

Vedle výšky přířezu je při výběru nutné řešit také vzhled pohledové vrstvy parket. Spolu s barvou vybraného dřeva a vzoru pokládky určuje celkový ráz interiéru. Parkety typu natur jsou na první pohled jednolité, bez výrazných barevných a strukturálních rozdílů. Dřevo ve variantě standard má viditelná černá oka i běl, ale stále má jemnější barvy než typ rustikal, pro který je typická výrazná přírodní struktura a barevnost. Parkety industrial pak mají velice výraznou kresbu dřeva. Jsou nápadně rustikální, takže jsou pro ně typické větší suky i trhliny. Vzhled a odolnost se liší také podle typu dřeva, které si vyberete. I když lze v základu říci, že například nejtmavší parketová podlaha je z dubu, barvu materiálu je možné ovlivnit také jeho mořením, olejováním či typem laku.

Typy pokládek

Základním typem pokládky jsou dubové jednovrstvé parkety, které představují ideální variantu do bytů i do zátěžových místností, jako jsou kanceláře nebo showroomy. Tato klasika se běžně dodává v několika odstínech. Každé dřevo má své specifické vlastnosti. Za přednosti dubu se považují například tvrdost, odolnost a tvarová stálost.

Dvouvrstvé a třívrstvé parkety jsou podložené dřevěnou protitažnou vrstvou, případně středovou laťovkou, díky čemuž jsou oproti jednovrstvým odolnější vůči vlhkosti a změnám teplot.

Plánujete-li renovaci či pokládku nových podlah, obraťte se vždy na odborníky. Pomohou vám nejen se správným výběrem vhodného typu dřeva, barvy, ale i s typem pokládky. Je to investice na celý život a vyplatí se obrátit na experty. Naši specialisté vám v našem pražském showroomu (Na Florenci 1685/7, Praha 1) pomohou nejen s výběrem parket, ale jsou také zárukou profesionálně a pečlivě provedené pokládky.

 

Realiazce podlah pro showroom VOIX

Realiazce podlah pro showroom VOIX

V centru Prahy vznikl nový obchod s luxusní audiotechnikou VOIX. A my byli u toho.

Nadstandardní ozvučení

V příjemném showroomu VOIX naleznete značky jako například Bang & Olufsens, PARASOUND nebo Gato Audio. Zboží si budete moci prohlédnout na pražské adrese Dušní 10. Naleznete zde designové reproduktory, sluchátka, televizory. To vše na naší luxusní dubové podlaze.

Ke kvalitnímu poslechu přispívá i kvalitní podlaha. Například reproduktory Bang & Olufsens nejsou běžné hranaté krabičky, ale designové bytové doplňky s nadstandardní kvalitou zvuku, kterou charakterizuje vysoká věrnost hudební reprodukce. Jejich reproduktory jsou vedle nadčasového designu výjimečné tím, že zpracovávají digitální signál tak, aby reagoval na frekvenční odezvy z místnosti a místa, kde jsou umístěny. Zvuk by se tak neměl odrážet od podlahy a stropu dřív, než se dostane k posluchači.

Dubová realizace

Společnost VOIX nás před časem oslovila, abychom její showroom vybavili kvalitní podlahou, která bude ladit k jejím produktům, prostoru a zároveň odpovídat standardům korporátní image společnosti. Museli jsme se tak přizpůsobit stylu podlahy přesně podle přání zadavatele. Do rukou jsme dostali koncept architektů, který obsahoval i návrh podlahy a schodů, jehož cílem bylo vytvořit poutavý a příjemný prostor.

Základ byl, aby měl povrch podlahy stejnou barvu a hodil se do prostoru i k designovým produktům. V tomto případě šlo tak primárně o kvalitní zpracování povrchu, tedy hlavně o naše zkušenosti, zručnost a preciznost našich řemeslníků.

Pro dosažení správného odstínu barvy jsme surové dubové dřevo napouštěli našimi speciálními oleji. Přibližně 60 m2  podlahy a 22 schodů jsme pak ve dvou vrstvách obložili stromečkovým vzorem. S výsledkem je spokojený jak zákazník, tak i my. Chcete-li vidět jednu z našich nejnovějších realizací dřevené podlahy naživo, přijďte se podívat do Dušní 10 na Praze 1. VOIX láká zákazníky do showroomu jako prostoru, kde si můžete nejen vyzkoušet poslech své oblíbené hudby prostřednictvím jejich produktů, ale také jako do reprezentativního místa pro obchodní schůzku. Budete-li si přát, rádi vám připraví i kávu.

Masivní nábytek z Krkonoš dorazil do showroomu InFloor

Masivní nábytek z Krkonoš dorazil do showroomu InFloor

Když si pořídíte kvalitní podlahu, rozhodně ji doplňte o stylový nábytek, který bude společně s podlahou vytvářet přírodní a dokonalý ráz interiéru. Nejen proto jsme se rozhodli navázat spolupráci s rodinnou značkou MOW Original z Jilemnice v Krkonoších. Jejich stoly, židle a křesílka patří mezi nábytek, který má duši. Ručně opracované masivní dřevo vnese do vašeho domova mohutnou energii hlubokých lesů. Takový stůl s židlemi se s naprostou samozřejmostí stane dominantou vaší jídelny a přirozeně bude sbližovat celou vaši rodinu. A i to je cílem pana Ladislava Morávka, majitele pily a zakladatele MOW Original. Pro své zákazníky vyrábí kvalitní a originální nábytek z masivu, který vytváří v interiéru vždy přátelskou atmosféru a stane se součástí vašeho rodinného dědictví.

Inspiruj se tím, co už je dokonalé…

„Inspiraci a chuť tvořit nové kousky přináší dřevo samo“ říká Ladislav Morávek. „Díky vlastní pile můžeme dát dřevu to, co potřebuje. A tím jsou roky pozvolného vysychání dřeva při vhodných podmínkách. Dřevo si tak vytváří svůj originální vzhled a probouzí se v něm vlastnosti, díky kterým je finální kus nábytku silný a svým vlastním způsobem dokonalý. Při opracování dřeva kombinujeme precizní ruční práci s moderními technologiemi.“

Mezi oblíbené materiály MOW Original patří i kov. Industriální prvky ručně opracované v kovárně dodávají stolům úplně jinou tvář. Skvěle vyniknou také v interiéru kanceláře, pracovny jednací místnosti i restaurace.

Na vlastní dotek se přijďte přesvědčit o charakteru, smyslnosti a neodolatelnosti nábytku MOW do showroomu InFloor Na Florenci.

5 důvodů pro podlahy Boen

5 důvodů pro podlahy Boen

„O podlahách Boen jsem poprvé slyšel při jedné realizaci. Podlahy mi tehdy doporučil kolega architekt. Začal jsem se o ně zajímat a zanedlouho mě v našem showroomu navštívili přímo zástupci společnosti Boen. Dnes jsme jedním z předních prodejců v republice,“ říká Jaromír Valenta, ředitel společnosti InFloor.

Pokud plánujete v nejbližší době realizaci dřevěné podlahy u Vás doma nebo ve firmě, Vašemu oku by neměly uniknout právě podlahy od firmy Boen. Sepsali jsme pro Vás 5 základních důvodů, proč by právě podlahy Boen mohly být pro Vás tou správnou variantou.

1. Původ v zemích, kde je kvalita na prvním místě

Boen je společnost vedená Švýcary a Nory, kteří si potrpí na kvalitní zboží. Firma je dnes jedním z nejsilnějších hráčů na mezinárodním poli s tvrdými dřevěnými podlahami. V České republice se o zastoupení této firmy stará Infloor.

2. Od stromu až k Vám domů

Podlahy Boen jsou přímo ve společnosti zpracovávány už od dřeva v surovém stavu. U některých jiných výrobců se můžete setkat například s tím, že dřevo nakupují již zpracované a v nejisté kvalitě. Takové dřevo nekvalitní prodejci nejčasti pořizují na asijském trhu, kde je jen velice těžké zjistit, jaké technologické postupy byly při zpracování použity. U Boenu si můžete být jistí, že vaše podlaha byla profesionálně zpracována podle předepsaných pravidel a to v jedné spoilečnosti.

3. Podlaha ze čtyřmetrových prken

Jedním z největších trháků v Inflooru jsou podlahy skládané z prken, které mají při šířce 30cm délku až 4,5m. To ocení zejména firemní zákazníci například v restauracíh nebo konferenčních místnostech. Podlaha tohoto typu se bude ale určitě vyjímat například v rodiném domku.

4. Styl až na prvním místě

Boen má nejen vlastní zpracování a výrobu, ale také svůj vlastní tým designérů, kteří sledují aktuální trendy a mnohdy je i vytváří. Pokud chcete mít jistotu, že Vaše podlaha zaujme, bude pro Vás Boen tou pravou volbou.

5. Realizaci jedině od Inflooru

Pokud chcete mít jistotu kvality nechte si podlahy položit profesionálními zaměstnanci společnosti InFloor. Jelikož s boenem intenzivně spolupracujeme, známe ty nejlepší postupy a technologie pro práci s jejich materiály.

Pokud už víte že Boen bude Vaše volba neváhejte nás kontaktovat. Naši zamestnanci Vám poskytnou veškeré potřebné informace.

Doporučujeme také shlédnou videa na oficiální youtubovém kanálu firmy Boen.

Bella Brutta: Od stropu až po podlahu

Bella Brutta: Od stropu až po podlahu

Emi a Veronika jsou dvě kamrádky a také obchodní partnerky, které sdílí lásku k dobrému vkusu a kvalitnímu oblečení. Společně se rozhodly založit netradiční obchdod s oděvy „Bella Brutta“, který bude postaven nejen na kvalitním oblečení, ale také na vytříbeném designu interiéru. O jeho provedení se postarala společnost InFloor.

Rekonstrukce prostor se nesla v duchu zachování maxima původních prvků. InFloor se postaral o renovaci a doplnění původních podlah, ale také o renovaci stropních trámů a prken. O design interiéru se postarala návrhářka a designérka Sandra Carvajal.

Realizace v Bella Brutta byla jedna z nejzajímavějších zakázek za dobu mého působění v InFlooru. Práce nám zabrala zhruba měsíc a kromě podlah a stropu se naši zaměstnanci postarali i o betonové pohledové stěrky na stěnách,“ říká manažerka prodeje Tereza Němečková.

Obchod naleznete na Praze 4 na adrese Bartoškova 46 a více se oněm dovíte přímo na webových stránkách Bella Brutta

InFloor je partnerem „LETTERS TO THE MAYOR: PRAGUE“

InFloor je partnerem „LETTERS TO THE MAYOR: PRAGUE“

Společnost Infloor se v roce 2018 stala partnerem projektu, který vyzývá architekty k napsání dopisu starostce.

Architekti musejí reagovat i na současnou politickou situaci a vypořádávat se s ní po svém. To je hlavním důvodem proč v roce 2014 vznikla iniciativa LETTERS TO THE MAYOR v galerii Storefront for Art and Architecture v New Yorku. Od té doby se rozšířila již do patnácti měst po celém světě. Jedním z nich je i Praha.

Letters to the Mayor: Prague vyzývá místní a světové architekty, aby svými dopisy pomohli definovat témata Prahy a aby své myšlenky doručili doslova na stůl politické reprezentaci a současně je uvedli do veřejného povědomí.

Výstava dopisů a doprovodný program proběhnou v dubnu a květnu 2018 v prostorách NORMA SPACE – Podskalská 31, Praha 2.

OC Green Park v Benešově má „zelené stěny“

OC Green Park v Benešově má „zelené stěny“

1. 3. 2018 bylo v Benešově otevřeno nové obchodní centrum OC Green Park. Moderní provedení nabízí krom obchodní zóny také relaxační část, dětský svět či restaurace. Na luxusním vzhledu obchodního centra se podílela i společnost InFloor a to hned na několika místech.

Mech na stěnách

InFloor je pro náročné klienty špička ve svém oboru a proto musí nabízet i ty méně tradiční produkty a služby. Jednou z nich jsou například mechové stěny, které zdobí stěny a sloupy dětského světa. Kruhové výřezy, které můžete vidět na fotografiích, jsou tvořeny z kombinací plochého a kopečkovitého mechu. K dotvoření atmosféry jsme použili další přírodní prvky.

„Celou realizaci v Obchodní centru Greenpark, tedy dvě podlahy a zelené stěny jsme zvládli zrealizovat za tři týdny. Zelené mechové stěny jsme zvládli instalovat za dva dny.“, říká ředitel InFlooru Jaromír Valenta.

Oblouková podlaha

Kromě zelených stěn se společnost InFloor také zasloužila na realizaci dřevěných podlah v Restauraci a dětském světě. Naši zaměstnanci se postarali o pokládku od začátku až do konce. Tedy od přípravové vrstvy, přes surová prkna až po lakování do požadovaného odstínu. Na fotce můžete vidět, jak si naši zaměstnanci poradili s atypickou pokládkou do oblouku, kolem prodejního pultu.

Více informací o Obchodním centru Green Park naleznete na oficiálních stránkách.

 

 

 

Flotex® přináší podlahovou revoluci

Flotex® přináší podlahovou revoluci

Když nevíte jestli linoleum nebo koberec.

Flotex® nebo-li sametový vinil je textilní podlahová krytina, která v sobě nese výhody pevné podlahové krytiny i hřejivost a pohodlí koberce. Flotex® má ale i další výhody. Například drží své rozměry. Po jeho pokládce tedy nevznikají nežádoucí mezery ve spárách a u stěn. Vzhled textilní krytiny mu navíc dodává na eleganci, ale oproti kobercům je méně náročný na údržbu a poškození. Flotex® je možné čistiti za sucha i za mokra. Díky své konstrukci lze bez problémů vyčistit i dlouho zaschlé tekutiny jako je káva, červené víno, ovocné šťávy, čokoláda, apod. Beze zbytku lze odstranit zašlapanou špínu jako bláto, různé tuky atd.

Kam se Flotex® hodí?

Jednoduchá odpověď zní: Téměř kamkoliv. „Naši zákazníci ale určitě ocení vysokou odolnost v prostorech jako jsou multikina, knihovny, divadla, chodby hotelů nebo veškeré prostory v kancelářských budovách a samozřejmě horská střediska, kde se uplatní stoprocentní odolnost vůči vodě a i při vysoké zátěži a velkém množství vody ideální protiskluznost.“, říká naše projektová manažerka Tereza Němečková.  Materiál odolává také pojezdu kolečkovou židlí a je možné ho instalovat i na vytápěné podlahy.

Na co si dát pozor.

Materiál neodolává ohni, žhavým nebo rozpáleným předmětům, kyselinám a louhům. Je třeba se vyvarovat působení zvířecí či lidské moči. Při správné instalaci má vysokou a dlouhodobou odolnost, ale nesmí být namáhám na střih, nesmí být zatížen bodově (např. jehlové podpatky), ostré předměty typu brusle nebo kovové konce židliček s demontovanými záslepkami a cokoliv, co materiál samotný dokáže prorazit nebo proříznout.

Kde Flotex® pořídím?

Neváhejte nás kontaktovat telefonicky, e-mailem nebo osobně v našem showroomu, kde si můžete prohlédnout vzorky. Naši zaměstnanci vám zašlou nabídku. Nezapomeňte, že InFloor neprodává jen podlahy, ale stará se i o jejich pokládku a údržby. Podívejte se také na naše další produkty a služby. Pokud Vás zajímá více o podlahách Flotex®, podívejte se na oficiální stránky výrobce www.forbo.com.

3 tipy pro kvalitní dřevěnou podlahu

3 tipy pro kvalitní dřevěnou podlahu

…aby vám dřevěná podlaha dlouho vydržela

1.Nespěchejte
Pro ideální pokládku podlahy se nevyplatí spěchat. Mluvíme teď zejména o dobrém proschnutí betonové vrstvy pod podlahou. Ideální doba mezi položením betonu a podlahy jsou 3 měsíce. Při dřívějším položení se musí dřevěná podlaha vyrovnat s odpařením až 25l vody na m2 a to při tloušťce betonu pouze 5cm.
Při správném postupu dopřejete vaší podlaze delší životnost a vyhnete se nežádoucím jevům.

2. Držte vlhkost a teplotu
Pro zdravý vzduch ve vaší domácnosti nebo kanceláři doporučujeme vlhkost 40 % – 60 % při teplotě 20°C. V těchto podmínkách bude dobře vám i vaší podlaze. Při nižší vlhkosti riskujete zvýšený výskyt prachu a roztočů. Naopak při vyšší vlhkosti se mohou objevovat plísně.

3. Drobné spáry? Nevadí!
Dřevěná podlaha je nejem krásným doplňkem interiéru, ale také přirozeně reguluje vlhkost a tím prospívá našemu zdraví. Pokud se na vaší podlaze objeví drobné spáry, nezoufejte. Je to důkaz, že právě vaše podlaha tuto funkci plní správně.

 

 

8 věcí, které jste o InFloor nevěděli

8 věcí, které jste o InFloor nevěděli

  1. Začátky

Na počátku bylo pokládání koberců. Když se zakladatel firmy Jaromír Valenta rozhodl v první polovině devadesátých let postavit na vlastní nohy, obešel všechny pražské prodejny s koberci a v každé nechal svou vizitku. Jeho hlavními dodavateli zákazníků se tehdy staly společnosti Království koberců či řepský Kobráj. Za každého klienta platil Jaromír provizi.

  1. První velké zakázky

3 000 m2 v modřanské budově společnosti Mikrotechna pokládal na počátku 90. let Jaromír Valenta sám, na zbylých sedm tisíc si už musel přizvat na pomoc kamaráda. Následovala práce na podlahách budovy Philipsu, kde navázal spolupráci se stavbyvedoucím Luďkem Sekyrou, který později založil developerskou firmu Sekyra Group. V té době Jaromír nabíral stálé spolupracovníky a vedle pokládání linoleí se začal věnovat také dřevěným a plovoucím podlahám i parketám. Společnost InFloor založil v roce 2008.

  1. Chodil po nás i James Bond

Podlahy InFloor můžete vidět v bondovce Casino Royale (parkety ve scéně odehrávající se v benátském hotelu), v řadě poboček sítě restaurací Ambiente, Klementinu, restauraci Grand Cru na Petrském náměstí, v Corsu Karlín, pražské pobočce společnosti Moser, na rakouském velvyslanectví, americké ambasádě, ministerstvu zemědělství i v řadě bytů známých českých osobností. Každoročně provedeme v Česku i zahraničí stovky realizací.

  1. Jsme to 100% my

Všichni členové týmu InFloor jsou jejími zaměstnanci. Nikdy zakázku nedělá externí dodavatel, takže za kvalitu položení nové podlahy či renovace starší podlahy 100% ručíme.

  1. Co nás baví?

Naše práce jako taková. To, že když ji člověk odvede pořádně, něco po něm zůstane. Těší nás i kontakt s lidmi, práce na různých typech interiérů a jejich řešení jako celku.

  1. Čas na krav magu

Co rád dělá majitel InFooru, když nepracuje? Vše, na co má čas. Nejraději si čistí hlavu jízdou na motorce, cvičením krav magy, běháním nebo lezením po skalách.

  1. InFloor motto

Spolehlivost, originalita a kvalitně odvedená práce.

  1. Výzvy

Chceme jít s dobou a zaměřit se i na nestandardní zakázky – ruční práci a povrchovou úpravu materiálů. Práce s barvami bývá kolikrát mnohem náročnější než netypický tvar místnosti. Je to výzva.

Využití břidlice v interiéru i exteriéru

Využití břidlice v interiéru i exteriéru

NOVINKA – ultratenká břidlice
Novinkou našeho sortimentu je ultratenká břidlice, která si navzdory své minimální tloušťce 1 až 1,5 milimetru zachovává krásu struktury přírodního kamene. Díky přírodnímu charakteru produktu, je navíc každá deska originálem s neopakovatelnou kresbou. Využití ultratenkých břidlicových desek je díky jejich malé tloušťce, nízké hmotnosti a ohebnosti velmi široké a je ideální na obložení všech interiérů, od koupelen, kuchyní, obývacích pokojů až po nábytek nebo krby, ale i venkovních prostor.

BŘIDLICOVÝ KÁMEN JE UNIVERZÁLNÍM MATERIÁLEM PRO NĚKOLIK TYPŮ VYUŽITÍ:

Luxusní obklady interiérů: Trendem v oblasti bydlení je návrat k přírodě, právě proto se břidlicový kámen stal oblíbeným produktem bytových architektů, kteří využívají břidlici jako netradiční obklady koupelen, designových stěn, nebo k vytvoření realizace umělého krbu. V nabídce naší společnosti ovšem naleznete také podlahové krytiny, úspěšné především jako imitace černého mramoru.

Dům a zahrada: Nejčastěji je břidlice k vidění jako střešní krytina, kvůli výborným tepelným a izolačním vlastnostem se ovšem stala populární i jako obklad budov, domů a plotů. Dlouhodobě se využívá jako dekorace zahrad a venkovních realizací.

Stavebnictví: Nezpracovaná břidlice je často v yužívána ve stavebnictví jako podkladový materiál budov a pozemních komunikací, často lze také vidět gabiony podél českých a zahraničních silnic, naplněné právě břidlicovým kamenem.

 

Autorka článku
Tereza Němečková

Mechové stěny – oživení Vašeho interiéru

Mechové stěny – oživení Vašeho interiéru

Přírodní mechové stěny a mechové obrazy utvářejí krásné kreace v každém interiéru, kde se stávají skutečnou pastvou pro oči. Poutavé mechové stěny a mechové obrazy navozují pocit sounáležitosti s přírodou.

Stabilizovaný mech je živý mech, kterému byla vláha z listů nahrazena ekologickým konzervantem, který je lidskému zdraví neškodný a splňuje ty nejpřísnější požadavky. Rostliny si tak uchovávají svůj přirozený vzhled, měkkost i barvu po mnoho let.

Stabilizovaný mech nevyžaduje téměř žádnou údržbu:
nezalévá se, nepotřebuje dostatek světla, garantujeme zachování stejného vzhledu min. 8-10 let, stačí je pouze několikrát do roka očistit od prachu, není napadán škůdci a plísněmi

Z mechu zle vytvořit:
Mechové stěny různých rozměrů a tvarů s umístěním loga, mechové obrazy s výběrem atypických rámů

V nabídce máme několik druhů stabilizovaného mechu a lišejníku, ze kterého Vám rádi na míru vytvoříme neodolatelnou stěnu či obraz do jakéhokoli prostoru.

Pokud máte v kanceláři či bytě nedostatek světl, nestíháte se o rostliny starat, zvadlé listy kazí dojem Vašeho interiéru a přesto máte rádi zeleň a toužíte po rozjasnění domova či kanceláře, kontaktujte nás.

Autorka článku
Tereza Němečková

Trendy ve dřevěných podlahách

Trendy ve dřevěných podlahách

Přání a požadavky klientů na dřevěné podlahy a celkově na podlahové krytiny stále rostou. Snažíme se klientům naslouchat a proto v našem showroomu naleznete ty nejnovější trendy dřevěných podlah.

Trendy ve dřevěných podlahách
Kouřovaná dubová podlaha, opracovaná ručním hoblováním a ošetřená přírodním olejem Natural. Hoblovaný povrch je poctivě ručně opracovaný a umí poskytnou příjemnou masáž Vašim chodidlům.

Trh momentálně ovládají velkoformátové palubky. Jednoznačnou převahu mají palubky dubové. Důvodem je dostupnost, odolnost a zejména praktičnost. Trendem jsou světlejší odstíny. Mezi oblíbené patří přírodní, bělené a šedé tóny. Veškeré techniky moření a barvení, kartáčování a katrování nejsou pro tuto dřevinu problém. Mimo jiné má dub také skvělé tepelně izolační vlastnosti.

Znovu se vrací dříve tak velmi oblíbené parkety. V našem showroomu je možné vidět několik desítek odstínů parket, navržených našimi designery. Váš domov se díky našim parketám může stát originálním.

Parketové palubky v dnešní době mají velký rozsah využití. Staly se velmi oblíbenými pro obklad stěn a stropů. Instalace probíhá lepením na pevno nebo alternativně upevněním na rošt. Stanou se tak dominantním prvkem Vašeho domova.

Autorka článku
Tereza Němečková