Dánská společnost Bang & Olufsens  produkující špičkovou spotřební elektroniku otevřela showroom v centru Prahy. A my byli u toho.

Nadstandardní ozvučení

Bang & Olufsens založili v roce 1925 Peter Bang a Svend Olufsen. V době, kdy se vyráběla rádia převážně na baterky, se tato dvojice zaměřila na produkci rádií na sřídavý proud. Své portfolio později rozšířila například o nahrávací systémy zvuku pro film, střešní reproduktory, vývoj mobilních telefonů či MP3 přehrávačů. Po roce 2000 vrátila společnost své zaměření na to, co vždy představovalo její silnou stránku – na kvalitní audio a video produkty a zvukové systémy pro automobilový průmysl. V příjemném showroomu, který Bang & Olufsens otevřela na pražské adrese Dušní 10, si tak můžete vyzkoušet a prohlédnout její designové reproduktory, sluchátka, televizory i naši dubovou podlahu.

Její reproduktory jsou vedle nadčasového designu výjimečné tím, že zpracovávají digitální signál tak, aby reagoval na frekvenční odezvy z místnosti a místa, kde jsou umístěny. Zvuk by se tak neměl odrážet od podlahy a stropu dřív, než se dostane k posluchači. Reproduktory Bang & Olufsens nejsou běžné hranaté krabičky, ale designové bytové doplňky s nadstandardní kvalitou zvuku, kterou charakterizuje vysoká věrnost hudební reprodukce.

Dubová realizace

Bang & Olufsens nás před časem oslovila, abychom její showroom vybavili kvalitní podlahou, která bude ladit k jejím produktům, prostoru a zároveň odpovídat standardům korporátní image společnosti. Museli jsme se tak přizpůsobit stylu podlah, které má firma ve svých pobočkách po světě. Do rukou jsme dostali koncept architektů, který obsahoval i návrh podlahy a schodů, jehož cílem bylo vytvořit poutavý a příjemný prostor.

Základ byl, aby měl povrch podlahy stejnou barvu a hodil se do prostoru i k designovým produktům. V tomto případě šlo tak primárně o kvalitní zpracování povrchu, tedy hlavně o naše zkušenosti, zručnost a preciznost našich řemeslníků.

Pro dosažení správného odstínu barvy jsme surové dubové dřevo napouštěli našimi speciálními oleji. Přibližně 60 m2  podlahy a 22 schodů jsme pak ve dvou vrstvách obložili stromečkovým vzorem. S výsledkem je spokojený jak zákazník, tak i my. Chcete-li vidět jednu z našich nejnovějších realizací dřevené podlahy naživo, přijďte se podívat do Dušní 10 na Praze 1. Bang & Olufsens láká zákazníky do showroomu jako prostoru, kde si můžete nejen vyzkoušet poslech své oblíbené hudby prostřednictvím jejich produktů, ale také jako do reprezentativního místa pro obchodní schůzku. Budete-li si přát, rádi vám připraví i kávu.